Deltävling #2 i Mittsvenska Cupen för 1:8 Off-Road ägde rum i Mjölby hos MSK Kvarnvingarna.

Video: RC Racing Media
Foto: Mattias Norén1:8 off-road news sweden
Omslagsbild: MSK Kvarnvingarna

Bilder och reportage av Mattias Norén finns på Facebook 1:8 off-road news Sweden.

Komplett resultat på MyRCM

Resultat 1:8 Off-Road

#FinalFörareKlubbVarvSluttid
1Final – AGustafsson NilsSMK Trollhättan4630:29.893
2Final – ALarsson PontusSMK Trollhättan4530:30.985
3Final – AHampus BergTomelilla MK4430:24.013
4Final – ASvensson MikaelMSK Kvarnvingarna4430:36.163
5Final – AMagnusson EmilMSK Kvarnvingarna4330:33.837
6Final – ABrolin RobinMSK Kvarnvingarna4330:40.348
7Final – AFingal AndreasEksjö RCK4230:00.938
8Final – ALukas LarssonAMF Årsunda4230:19.152
9Final – AKarlsson PerMSK Kvarnvingarna4230:27.556
10Final – ASonnelind OttoMSK Kvarnvingarna4230:34.434
11Final – AMagnusson Pontus4230:37.800
12Final – AAngseryd Felix4030:18.305
131/2 Final – AJonas Dalensjö2720:06.327
141/2 Final – BDavis Jim2720:08.186
151/2 Final – BStenberg Hampus2720:13.720
161/2 Final – AEriksson Jonas2720:14.362
171/2 Final – ATrotte Mattias2720:29.827
181/2 Final – BNorén Mattias2720:34.823
191/2 Final – AAlbertz Ludwig2620:01.892
201/2 Final – BMöller Björn2620:07.956
211/2 Final – ABredberg Klas2620:28.090
221/2 Final – ALasse Carlsson2218:15.022
231/2 Final – BAngseryd Edwin2015:15.732
241/2 Final – Bvan Meer Gustaf1814:03.529
251/4 Final – ASixtensson Carl2620:24.982
261/4 Final – BNordenwall Eddie2620:29.226
271/4 Final – BHudson Alex2520:01.819
281/4 Final – AOscarsson Björn2520:06.331
291/4 Final – BFischer Mathias2520:06.407
301/4 Final – BRosengren Joel2520:07.192
311/4 Final – AKen Johansson2520:11.417
321/4 Final – AAlexander  Landén2520:30.636
331/4 Final – BHanser Erik2520:40.871
341/4 Final – BStigsson Roddy2420:10.073
351/4 Final – ASödergren Magnus2420:22.031
361/4 Final – ANylund Daniel2420:33.597
371/4 Final – ASamuelsson Stefan2420:42.483
381/4 Final – Bwallin Mikael2320:06.094
391/4 Final – AHolmquìst Robert2220:17.651
401/4 Final – BRauker Jonas1815:02.846
411/8 Final – BTärning Rikard2420:37.676
421/8 Final – BPraag Johannes2320:00.288
431/8 Final – AVarenstål Maru2320:16.141
441/8 Final – AHenriksson Lukas2320:24.735
451/8 Final – BBillred Isac2320:26.143
461/8 Final – AFlodman Joakim2320:37.736
471/8 Final – BEriksson Oliver2320:39.177
481/8 Final – AEliasson Marcus1917:13.052
491/8 Final – BFärnlycke Daniel1817:46.716
501/8 Final – ABerglund Magnus1615:07.743

Resultat 1:8 Rookie

#FinalFörareTotalPoäng
1ATärning Rikard11:1
2AEriksson Oliver21:2
3AVarenstål Maru31:3
4AEliasson Marcus41:4
5ABerglund Magnus51:5
6Awallin Mikael61:6
7ABillred Isac71:7
8AFärnlycke Daniel81:8
9AHenriksson Lukas91:9
10A Joakim Flodman101:10
11APraag Johannes111:11
12ANylund Daniel141:14
13ASödergren Magnus141:14

0 kommentarer

Skicka en kommentar

Din e-postadress kommer inte publiceras.